Batony proteinowe – doskonała przekąska

Batony proteinowe - doskonała przekąska

Batony proteinowe są bardzo popularne wśród osób aktywnych fizycznie. Są stosowane w celu zaspokojenia głodu, w momentach kiedy nie mamy możliwości zjedzenia normalnego posiłku. Są wygodne w użyciu i bardzo smaczne. Jednak kiedy i jakie batony proteinowe powinniśmy stosować?

Czym są batony proteinowe?

Batony proteinowe, inaczej zwane energetycznymi są przeznaczone głównie dla sportowców w celu dostarczenia odpowiedniej ilości składników odżywczych. Zawarte w nich białko oraz węglowodany dostarczają dużej ilości energii, dlatego mogą być one stosowane np. po zakończonym treningu, w celu uzupełnienia zużytej energii. Batony proteinowe bardzo często stosowane są również jako przekąska w czasie rygorystycznej diety, ponieważ zaspakajają apetyt na słodycze, jednocześnie nie zawierając pustych kalorii.

Jakie batony proteinowe są najlepsze?

Wybierając batony proteinowe warto zwrócić uwagę na skład podany na opakowaniu. Im krótszy skład, tym lepiej. Najlepsze batony proteinowe nie mają w swoim składzie cukrów prostych ani syropu glukozowo- fruktozowego, który jest bardzo niezdrowy. Warto również wybierać produkty, które nie zawierają alkoholi cukrowych oraz tłuszczów nasyconych.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 7 (ostatnio: 02.07.2018 21:00:59)
  • yahoo: 2 (ostatnio: 20.01.2018 18:57:34)

Podlinkuj wpis: