Czerpnia dachowa

Czerpnia dachowa

Podstawowym zadaniem czerpni dachowej jest ochrona zakończenia kanału, przy pomocy którego pobierane jest powietrze z otoczenia do budynku. Osłaniają one przewody przed opadami oraz dużymi zanieczyszczeniami, które mogłyby z łatwością je zatkać.

Czerpnia dachowa – ważne przepisy

Bardzo istotnym aspektem montażu czerpni dachowej jest zapoznanie się z obowiązującymi Warunkami Technicznymi ich instalacji, a także stosowanymi Polskimi Normami. Dzięki temu przede wszystkim instalacja zostanie wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami, a także będzie działać prawidłowo. Nieprawidłowe umieszczenie w pobliżu wyrzutni może skutkować zasysaniem powietrza usuwanego z pomieszczeń. Powoduje to dyskomfort u osób przebywających w pomieszczeniu, a także poważnie zagraża ich bezpieczeństwu. Dlatego też wykonanie projektu systemu wentylacji warto zlecić ekspertom z tej branży. Są oni na bieżąco z obowiązującymi regulacjami, a także znają zalecenia, które nie wynikają wprost z przepisów prawa.

Jakość produktu

Wykonana z blachy stalowej ocynkowanej czerpnia dachowa to produkt trwały, montowany do kanału z wykorzystaniem śrub oraz nakrętek w połączeniu kołnierzowym. Istnieje również możliwość zamówienia produktu ze stali nierdzewnej.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 24.09.2018 06:52:37)

Podlinkuj wpis: