Czujniki parkowania

Czujniki parkowania

Każdy z nas z pewnością nie raz i nie dwa miał problem z określeniem, czy samochód zmieści się na niewielkim miejscu parkingowym, nie mówiąc już o podjęciu decyzji, czy w tym miejscu w ogóle zaparkować, obawiając się o stłuczkę z innymi pojazdami. Bardzo często jest to zmora nie tylko nowych kierowców, ale także tych bardziej doświadczonych, ponieważ trudne jest ocenienie odległości między zderzakami dwóch aut. Rozwiązaniem tego problemu jest technologia, a konkretniej – czujniki parkowania, które ułatwiają codzienne wykonywanie trudnych manewrów.

Czujniki parkowania, zwane również asystentem parkowania, to nowoczesny system, którego zadaniem jest zdalne mierzenie odległości samochodu od przeszkody (ściany, słupka, murka, innego pojazdu, itd.). Umieszczone na przednim i tylnym zderzaku, emitują fale ultradźwiękowe, które odbijają się od napotkanej bariery i wracają do urządzenia z informacją dotyczącą odległości. System parkowania natomiast powiadamia o niej kierowcę za pomocą sygnałów dźwiękowych i wizualnych.

Większość najnowszych modeli samochodów ma wbudowane czujniki parkowania, jednak osoby, których pojazdy nie są w nie wyposażone, mogą je dokupić i samodzielnie zamontować.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 50.88310953475103, Długość geograficzna: 18.753662109375

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 02.10.2018 08:39:14)

Podlinkuj wpis: