Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny

Każdy z nas marzy o jędrnej, pięknej skórze. Stosujemy specjalne kremy i balsamy, ćwiczymy, jednak nie zawsze możemy poradzić sobie z cellulitem czy obrzękami. Z pomocą przychodzi nam drenaż limfatyczny, który ujędrnia skórę, zmniejsza widoczność cellulitu i obrzęków, a także pomaga oczyścić organizm z toksyn. Sprawdźcie na czym polega ten zabieg i kto powinien z niego skorzystać. Serdecznie zapraszamy!

Drenaż limfatyczny – na czym polega ten zabieg?

Drenaż limfatyczny to masaż uciskowy, który powinien być stosowany szczególnie przy obrzękach limfatycznych. Celem tego zabiegu jest poprawa pracy układu krwionośnego oraz limfatycznego. Masaż może być wykonywany ręcznie lub przy pomocy specjalistycznych aparatów. Masaż ręczny opiera się na powolnych ruchach obrotowych, okrężnych, czerpiących oraz pompujących, które dostosowane są do stanu pacjenta oraz okolicy ciała. Z kolei zabieg z wykorzystaniem specjalnej aparatury polega na umieszczeniu kończyny w specjalnej komorze, do której wtłaczane jest powietrze, stymulujące układ limfatyczny.

Kto powinien skorzystać z tego zabiegu?

Zabieg, jakim jest drenaż limfatyczny przeznaczony jest dla osób zmagających się z pierwotnymi lub wtórnymi obrzękami limfatycznymi, tłuszczowymi, pourazowymi czy pooperacyjnymi. Masaż ten często wykonywany jest również u sportowców celem regeneracji potreningowej. Zabieg polecany jest także wszystkim, którzy chcą pozbyć się uczucia ciężkich nóg, zmniejszyć widoczność cellulitu czy oczyścić organizm z toksyn.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 12.09.2019 04:39:01)

Podlinkuj wpis: