Etykiety energetyczne kotłów grzewczych

Etykiety energetyczne kotłów grzewczych

Podstawowe informacje na temat kotła grzewczego znaleźć można oczywiście w jego specyfikacji. Jednak kilka najważniejszych cech zobaczymy już na pierwszy rzut oka. Etykiety energetyczne kotłów grzewczych od 1 kwietnia 2017 są obowiązkowe również dla urządzeń stałopalnych. Znaleźć tam można przede wszystkim klasę energetyczną urządzenia. Z czego ona wynika?

Etykiety energetyczne kotłów grzewczych – klasa produktu

Na efektywność energetyczną urządzenia przekłada się jego sprawność. Ta bardzo często w ogólnie dostępnych danych występuje w postaci jednej liczby, związanej z mocą znamionową. Klasa urządzenia natomiast wynika w znacznej mierze ze sprawności przy mocy obniżonej – z którą zwykle użytkownicy je eksploatują. Włączyć w to należy również działanie podzespołów elektronicznych i coraz bardziej rozbudowanego sterowania.

Gdzie znajdę więcej informacji na ten temat

Warto zdobyć chociaż podstawową wiedzę, z czego wynikają oznaczenia na etykietach. Ciekawe informacje znaleźć można na blogu Kotły Klasy 5 w artykule opisującym etykiety energetyczne kotłów grzewczych, dostępnym pod adresem http://kotly-klasy-5.pl/etykiety-energetyczne-kotlow.html. Każdy producent ma obowiązek ich udostępniania. Znajomość zawartości ułatwia szybkie porównanie dwóch bardzo podobnych urządzeń.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 10 (ostatnio: 28.07.2019 10:44:28)

Podlinkuj wpis: