Góry Świętokrzyskie

Góry Świętokrzyskie

Chcesz się wybrać gdzieś na weekend z rodziną? Nie wiesz jakie miejsce będzie ciekawe i interesujące? Wybierz się w Góry Świętokrzyskie! Stanowią one niski łańcuch górski w południowo-wschodniej Polsce, w centralnej części Wyżyny Kieleckiej. Oprócz wielu szlaków górskich znajdziesz tam inne atrakcje, które warto odwiedzić!

Pomysł na wypad na weekend!

Będąc w Górach Świętokrzyskich warto zrobić kilka rzeczy. Przede wszystkim warto zdobyć Łysicę, czyli najwyższy szczyt tego pasma. Ma ona wysokość 614 m n.p.m. Jak widać wysokość tego pasma nie jest zbytnio wysoka, dlatego warto wybrać się tam z dziećmi. Innym szczytem, który warto zdobyć jest Łysa Góra oraz zobaczenie Świętego Krzyża. Tam znajduje się również galeria w postaci wierzy widokowej na gołoborze.

Góry Świętokrzyskie – to nie tylko szlaki

Wybierając się w te obszary nie tylko znajdziesz szlaki górskie. Inną atrakcją są ruiny Zamku Królewskiego w Chęcinach lub Park Rozrywki i Miniatur. Więcej ciekawostek i informacji o tym obszarze oraz wielu innych ciekawych turystycznie obszarach polski znajdziecie na blogu MyNaSzlaku.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 13.07.2019 10:35:55)

Podlinkuj wpis: