Jak ustawić sterowniki kotła

Jak ustawić sterowniki kotła

Nowe urządzenie grzewcze wymaga dopasowania parametrów pracy. Jak ustawić sterowniki kotła, by działał optymalnie? Podstawą jest dobra znajomość zapotrzebowania budynku na ciepło. Tak czy inaczej, istnieje bardzo duża szansa, że ostateczne korekty wykonamy dopiero po pierwszym sezonie grzewczym.

Jak ustawić sterowniki kotła i na co zwrócić uwagę?

Konfiguracja sterownika kotła jest zwykle czynnością bardzo prostą. Na panelu przednim urządzenia znajdziemy ekran i kilka przycisków nawigacyjnych. Producenci dbają, by dostarczyć użytkownikom odpowiednią dokumentację. Z niej dowiemy się jak ustawić sterowniki kotła, jednak nie znajdziemy tam wskazówek, jakie zmiany warto wprowadzić. Każdy budynek jest bowiem zupełnie inny i gdy stwierdzimy że po prostu jest za zimno, warto sprawdzić stan i konfigurację kotła.

Najistotniejsze parametry

Głównymi ustawieniami, które mogą mieć wpływ na wydajność są: czas podawania paliwa do komory spalania, czas trwania przerwy pomiędzy kolejnymi cyklami podawania oraz moc nadmuchu. Przy pomocy tylko tych trzech opcji jesteśmy w stanie znacznie wpłynąć na sposób działania urządzenia. Jak je ustawić? Więcej w artykule na stronie: http://kotly-klasy-5.pl/sterowniki-kotla-klasy-5-jak-ustawic.html


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 12 (ostatnio: 04.07.2019 01:03:31)

Podlinkuj wpis: