Calvdent

Calvdent

CALVDENT jest jedną z nowoczesnych gabinetów stomatologicznych w Kalwarii Zebrzydowskiej i w małopolsce, trudniąc się w niwelowaniu wad zgryzu (ortodoncja) również próchnicy, ubytków zębowych, kanałów zębowych. Własnym pacjentom świadczymy wysoki standard usług ortodontycznych oraz stomatologicznych z wykorzystaniem zaawansowanych na świecie technik oraz technik leczenia. Oferta Calvdent usług stomatologicznych oraz ortodontycznych, jest zwrócona również do najmłodszych, nastolatków oraz osób dorosłych, jak i osób jeszcze starszych. Zapraszamy!

Korektory w pędzelku

Korektory w pędzelku

W naszych piórnikach, niezależnie czy dziecięcych, czy w piórnikach osób dorosłych, powinno znajdować się kilka bardzo ważnych gadżetów. Z pewnością warto zaliczyć do nich korektory w pędzelku, które szybko i bardzo precyzyjnie zatuszują wykonany przez nas błąd. Korektory te są dobrze zabezpieczone, pędzelek jest dobrze wymodelowany co pozwala na całkowitą precyzje, a korektor jest wydajny. Koniecznie wypróbuj, a zobaczyszjakie wygodne w użyciu są wszystkie korektory, a w szczególności ten w pędzelku.

FELIKS – przetwórstwo warzyw, sałatki warzywne

FELIKS – przetwórstwo warzyw, sałatki warzywne

FELIKS jest firmą zajmującą się przetwórstwem, która rozpoczęła działalność w 1982 roku. Produkcja pierw skierowana była lokalnie na Śląsk, a wraz z rozwojem przedsiębiorstwo rozpoczęło dostarczać swoje towary nie tylko na rynek krajowy, ale także rynki w takich krajach jak: Stany Zjednoczone, Włochy jak i wiele innych. Nasze najpopularniejsze produkty to: sałatki warzywne, sosy, sterylizaty (np.groszek, kukurydza kukurydza, itd.). Najważniejsze produkty Feliks to: Sałatka ogórkowa, sałatka bałkańska, sałatka Paulinka,czerwona kapusta, buraki ćwikłowe, sałatka meksykańska w sosie polskim. Przetwórnia owocowo-warzywna Feliks to uznana firma produkująca owocowe i warzywne przetwory. Podstawowymi czynnikami wpływającymi na jakość naszych produktów to czysty ekologicznie teren, korzystanie z własnych źródeł zdrowej górskiej wody oraz stosowanie procedur EU Friendly. Warzywa i owoce, które stosujemy do przetworów są w najlepszym momencie dojrzewania – wszystkie niedojrzałe bądź przejrzałe są usuwane na etapie selekcji. Zastosowane komponenty pochodzą tylko od renomowanych rodzimych i europejskich dostawców. Nasze przetwory warzywne, sałatki warzywne, sałatki obiadowe oprócz dobrej posiadają godną uwagi cenę, którą można umiejscowić w przedziale średnich i niskich cen. Feliks to najlepszej jakości sałatki warzywne, ogórki kiszone, kapusta czerwona i przeciery na rynku.

Elektroda jonizacyjna w układzie zapłonowym kotła gazowego

Elektroda jonizacyjna w układzie zapłonowym kotła gazowego

Kotły gazowe (podobnie jak kolektory słoneczne) chronione są przed nadciśnieniem i zbyt wysoką temperaturą. W kotłach gazowch dokonywane jest to przez parę składników. Główne z nich to: ręcznie obsługiwany zawór odcinający (kurek gazu) usytuowany przed palnikiem, reduktor ciśnienia (do zachowania stałego ciśnienia gazu), czujnik płomienia, czujnik ciśnienia gazu.Obecnie w kotłach gazowych małej mocy używa się zwłaszcza całkowicie automatyczne palniki gazowe z zapłonem wysokonapięciowym lub transformatorem zapłonowym, elektrodami zapłonowymi i elektrodą jonizacyjną jako czujnikiem płomienia. Bliskie położenie tej elektrody w otoczeniu palnika powoduje niekorzystny wpływ temp. na jej stan i trwałość – drut żaroodporny niejednokrotnie ulega zabrudzeniu, pokrywa się rdzą. Toteż podczas przeglądu kotła wykonywanego przez serwis vaillant kraków, powinno się zwrócić specjalną uwagę na stan tego elementu. Inaczej awaria zaskoczy nas w ciągu sezonu grzewczego.