Mata edukacyjna Fisher Price

Mata edukacyjna Fisher Price

Maty edukacyjne są chętnie wybierane przez rodziców jako zabawki, które pozwalają na rozwój maleństwa. Dzisiaj przedstawimy ich specyfikację na podstawie chyba najbardziej znanej maty, jaką jest mata edukacyjna Fisher Price.

Jakie zalety ma mata edukacyjna?

Przede wszystkim pobudza niemal wszystkie zmysły maleństwa do aktywność. Jest również bardzo praktyczna z punktu widzenia rodzica – nie oszukujmy się, dziecko, nawet to najmniejsze dostając wiele bodźców z zewnątrz będzie spokojne na pewno przez parę…naście minut. Każdy rodzic wie, że to i tak bardzo długo! Mata edukacyjna Fisher Price nie zajmuje dużo miejsca i jest bardzo lekka, dzięki czemu można ją przenieść praktycznie w każdy kąt mieszkania lub zabrać na rodzinny wyjazd.

Jak duże powinno być dziecko korzystające z takiej maty? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy maluch rozwija się swoim tempem. Najczęściej podawane są 3 miesiące, jako okres w życiu niemowlęcia, kiedy zaczyna ono poznawać świat i być ciekawe otaczającej go rzeczywistości. W tym okresie dziecko chwyta pierwsze rzeczy i obserwuje zmieniające się kolory. Leżąc na pleckach może wyciągać rączki w górę lub po prostu się przyglądać. Większe – około 6-miesięczne dziecko może leżeć na macie już na brzuszku, przekręcać się i odkrywać nowe funkcje maty edukacyjnej. Można powiedzieć, że dla małego dziecka, to coś w rodzaju placu zabaw – jaskrawe kolory, grające elementy – wszystko to zmusza malucha do aktywności motorycznej. Wspomagany jest również słuch, wzrok i dotyk dziecka, dzięki czemu nie tylko zdolności motoryczne są pobudzane, ale także zdolności psychiczne.

Przy kupnie maty edukacyjnej Fisher Price koniecznie sprawdź czy produkt będzie bezpieczny dla Twojego dziecka!


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 9 (ostatnio: 26.03.2018 21:29:56)
  • yahoo: 7 (ostatnio: 12.02.2018 01:10:10)

Podlinkuj wpis: