Menedżer haseł

Menedżer haseł

Wielu z nas posiada problemy z pamiętaniem haseł. Pin do karty, hasło do laptopa, kod do telefonu, hasło do maila, do portali społecznościowych, pin do umowy i sporo więcej. Dowolnego dnia ilość tychże haseł się podwyższa i powoduje problemy, bowiem niezmiernie często są one zapominane. Nawet ustawienie najłatwiejszych haseł z czasem sprawia, iż możemy o nich nie pamiętać. Bez precedensu są sytuacje, w których hasło składa się z 3-5 liter albo cyfr występujących po sobie albo będące naszym imieniem ewentualnie datą urodzenia. Zwięźle rzecz charakteryzując – potrzeba całego „mózgu” owych operacji, żeby uprościć zarządzanie i robienie haseł.

Przemiana haseł co najmniej raz na pół roku toż dobra praktyka, która stosowana jest przez znikomy procent społeczeństwa – tak pilnujemy o bezpieczeństwo swoich danych. Dziurawa aplikacja, włamanie na serwer ewentualnie wyciek danych toż najpospolitsze wypadki, gdy wymagana jest przemiana hasła – nie zawsze tudzież nie wszyscy się do nich stosują. Szczególnie skomplikowane są utraty haseł do systemów bankowości plus naszych prywatnych skrzynek. W pierwszym przypadku utracić możemy dorobek swojego życia. Coraz więcej przestępców po wykradnięciu loginu plus hasła dokonuje przelewy na konta bankowe w krajach za granicą. Kwota jest nie do odebrania. W drugim wypadku po włamaniu na naszą skrzynkę, jednakowoż toż prywatną, czy firmową, prawdopodobny złodziej jest w posiadaniu ważnych informacji, prosto może zakazić jeszcze nasz komputer, aby odzyskać dane trzeba wpłacić „haracz”, wtedy tylko komputer pozostanie odblokowany. Są to tak tragiczne sytuacje, iż wszelkie hasła, które zapisujemy domyślnie w przeglądarce powinny albo poprawić swoje miejsce, albo zostać zarejestrowane jedynie plus całkowicie w naszej pamięci (podręcznej).

Przynajmniej niełatwo toż sobie wyimaginować, żeby zapamiętać naście haseł, to jest to szczególnie istotne z punktu bezpieczeństwa. Bezpieczne hasło toż takie, które nie będzie składało się z naszego imienia ewentualnie nazwiska i daty urodzenia, jednakowoż jeszcze powszechnego na cały świat: QWERTY, lecz będzie skomplikowane, skomplikowane, niełatwe do odgadnięcia przez kolejną osobę. Zwyczajowo więc powinien żyć owo zbitek liter i cyfr oraz znaków specjalnych. Tak wykonane hasło nie będzie oczywiste do rozgryzienia. Niestety nie jest jeszcze łatwe do zapamiętania. Z pomocą przychodzą nam tutaj rozmaitego rodzaju aplikacje. Jedną z nich jest HasłoWygasło, inaczej generator haseł. To zarówno strona www (haslowygaslo.pl), jak i aplikacja do ściągnięcia. Czym różni się od standardowego menedżera haseł? Przede wszystkim decydująca różnica polega na tym, iż hasła z menedżera są zapisywane na trwałe w jednym lub paru miejscach. W wypadku HasłoWygasło hasła są za każdym razem odtwarzane na nowo, nie można ich przeto odczytać, jednakowoż przejąć, nie są przekazywane online, ani umieszczane czy zapisywane w formularzu. Dodatkowym plusem programu jest SuperPIN. Na czym on polega? Jest to hasło główne do pozostałych, starczy więc zapamiętać jedynie toż jedno, żeby łatwo zarządzać kolejnymi hasłami, jakie tworzone są za każdym razem od nowa. Nie zrozum nas źle – nie tworzone są za każdym razem nowe hasła, natomiast zaledwie aplikacja nie ma ich nigdzie zarejestrowanych, dzięki czemu wytwarza Twoje solidne hasło tudzież pokazuje je na nowo. SuperPIN gwarantuje łatwy oraz ciągły dostęp do haseł z jakiegokolwiek miejsca na świecie, poniekąd w przypadku, jeśli zgubisz własne urządzenie. Instalując aplikację na nowym telefonie/tablecie bądź komputerze, przywrócisz dostęp tudzież odtworzysz wszelkie hasła.

Aplikacja jest prosta w użyciu. Najważniejszym elementem i jednocześnie hasłem zasadniczym które musimy zapamiętać jest SUPERPIN. Będzie nam ono niezbędne do odtworzenia pozostałych haseł, bez niego nie uda się odzyskać dostępu plus opcji zarządzania pozostałymi hasłami. Następnie przechodzimy do wypełnienia formularza – podajemy system (słowem stronę www) login plus wybrany przez nas SuperPIN, po czym otrzymujemy niepospolite hasło. Gotowe.

HasłoWygasło to bezpieczny system do wytwarzania haseł do stron www. Jest prosty w obsłudze, przyjazny dla odbiorcy plus niezwykle intuicyjny. Nie zapisuje haseł na trwałe, umożliwia łatwy do nich dostęp plus zarządzanie. Jest gwarancją bezpieczeństwa na długie lata bez konieczności pamiętania haseł, który eliminuje zarówno ich przechowywanie, jak tudzież zapisywanie. Wspaniałe wyjście dla osób, jakie posiadają kłopoty z tworzeniem haseł – aplikacja wygeneruje dla nas hasło bezpieczne oraz współgrające z ustawieniami określonej strony www, jednak jeszcze dla owych jacy nie ufają wszelakim menedżerom haseł automatycznie wypełniającym za nas pola loginu oraz hasła. Przede wszystkim natomiast dla osób, jakie mają identyczne hasło do wszelakich systemów bankowości, portali społecznościowych oraz skrzynek email lub posiadają przeszkody z ich zapamiętaniem. Im bardziej są one szerokie i kłopotliwe tymże większa niemożliwość ich rozgryzienia.

Więcej o HasłoWygasło: https://haslowygaslo.pl/


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 7 (ostatnio: 04.10.2018 14:55:23)

Podlinkuj wpis: