Mercedes AMG

Mercedes AMG

Mercedes AMG to model, który jest kwintesencją całej marki. Ta sportowa wersja samochodu została opracowana po raz pierwszy w latach 70. minionego wieku. Auta te wciąż są składane w tym samym warsztacie, z tym że nie zajmuje się tym kilku zapalonych mechaników, lecz zespół złożony z ponad 1500 pracowników. Ich wiedza, doświadczenie i umiejętności składają się na jedne z najlepszych samochodów, jakie możemy spotkać na drodze.

Obecnie ten niemiecki koncern produkuje rocznie ponad 100 tysięcy sztuk samochodów Mercedes AMG. Do Polski trafia ponad tysiąc aut tego rodzaju. Ich początkiem była chęć stworzenia wyścigowej wersji Mercedesa, który mógłby dorównywać uznawanym wówczas za lidera branży Porsche. Twórcy zaczęli od przeróbek, modyfikując ówczesne wersje mercedesów na potrzeby sportu. Szybko ich produktem zaczęli interesować się co bardziej majętni klienci. Dało to firmie impuls motywacyjny i finansowy do rozwoju w tym kierunku.

Dziś Mercedes AMG jest kojarzony z torami sportowymi bardziej z uwagi na to, że wielu sportowców chętnie wybiera ten model samochodu. Liczba sław i celebrytów, jaka staje się mimowolnie ambasadorami pojazdu sprawia, że dział marketingu nie ma w tej kwestii zbyt trudnego zadania. Warto wspomnieć, że samochód ten wystąpił także w trzeciej części Transformesrów, niestety po stronie Autobotów.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 16.08.2019 11:18:15)

Podlinkuj wpis: