Przeciski pod drogami

Przeciski pod drogami

W XXI wieku mechanika następuje niezmiernie prędko. Niejeden spośród nas już nienadąża. Postęp techniczny postępuje nie tylko w obrębie informatyki i elektroniki ale także w budownictwie i przemyśle. Kto by pomyślał 50 lat temu o przewiertachsterowanych, przciskach pod ścieżkami lub o usługach minikoparką i koparką łańcuchową. Są to usługi szczególnie odpowiedzialne, które wymagają sporej wiedzy oraz doświadczenia ale są to również niezmiernie kosztowne przedsięwzięcia. Wykwalifikowanie załogi i sprzęt kosztuje majątek.

Przeciski wykonuje się wszędzie tam gdzie wymagana jest bezwykopowa metoda wykonywania prac ziemnych przy budowie infrastruktury telekomunikacyjnej, wodowciagowej, światłowodowej, kanalizacyjnej, energetycznej, gazowej i ciepłowniczej. Przeciski nie niszczą otoczenia przyrodniczego, nie zakłócają ruchu pojazdów oraz nie obciążają kosztami naprawy powierzchni.

Przewierty sterowane to bezwykopowa technika układania rurociągów, zarówno stalowych jak i z tworzyw syntetycznych. Metoda owa jest przydatna w sytuacji, gdy nie można sobie przyzwolić na standardowy wykop ponieważ wiązałoby się to z wielkimi komplikacjami logistycznymi lub wielkimi nakładami prac metodą tradycyjną.

Poza tym znaczącym udogodnieniem są usługi minikoparką oraz koparką łańcuchową. Zapewniają wykonanie szybkiego wykopu pod np. budowę przydomowej oczyszczali ścieków, fundamenty, instalacje domofonowe oraz wiele wiele innych. Nie potrzeba już męczyć jak kiedyś i kopać samemu. Urządzenia wykonają to za nas co powzwoli zaoszczędzić dużo sił i czasu.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 85 (ostatnio: 12.11.2018 22:57:20)
  • yahoo: 16 (ostatnio: 15.01.2018 19:01:43)

Podlinkuj wpis: