Przeciwdziałanie praniu pieniędzy

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy

Wiele tzw. instytucji zobowiązanych powinno wprowadzić w swoich działaniach przeciwdziałanie praniu pieniędzy. Jeżeli jesteś prawnikiem, zajmujesz się pośrednictwem w handlu nieruchomościami, prowadzisz komis albo działalność w sektorze finansowym – dotyczy to również Ciebie.

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy – jakie kary?

Niedopełnienie obowiązku sprowadza na przedsiębiorcę podejrzenia co do legalności przeprowadzonych transakcji. Brak odpowiednich analiz i rejestrów może skutkować dotkliwymi karami finansowymi, zakazem działalności w branży, a nawet karą więzienia! Warto więc zadbać o prawidłowe wprowadzenie procedur, by uniknąć niesłusznych oskarżeń. Bezpieczeństwo transakcji leży również w interesie przedsiębiorcy. Każdy chciałby przecież zabezpieczyć się przed oszustwami.

Wsparcie ekspertów

Każde wątpliwości w tym zakresie powinny skłaniać do skontaktowania się z ekspertami. Ich wieloletnie doświadczenie pozwoli bezproblemowo wprowadzić stosowne procedury oraz ułatwić ich przeprowadzanie. Łatwo znaleźć na rynku firmę, która oferuje doradztwo, kompleksowe szkolenia, a także długotrwałą współpracę, mającą na celu przeciwdziałanie praniu pieniędzy w Twojej firmie. Tylko rozwiązania dopasowane idealnie do Twojej działalności pozwolą łatwo zastosować wszystkie przepisy. Nie czekaj, sprawdź czy przeciwdziałanie praniu pieniędzy dotyczy również Ciebie!


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 18.01.2019 07:49:38)

Podlinkuj wpis: