Recenzje książek

Recenzje książek

Portale o książkach to miejsca, w których znajdziemy przede wszystkim bazę tytułów oraz autorów, a także liczne recenzje.

Recenzja książki to krótsza lub dłuższa opinia dotycząca danej pozycji literackiej. Recenzje książek są bardzo przydatne w przypadku, kiedy zastanawiamy się czy warto poświęcić czas na konkretny tytuł, czy może szukać czegoś innego. Dowiadujemy się z nich jaki temat porusza książka, czy czyta się ją w łatwy i przyjemny sposób, czy może jest to literatura bardziej ambitna, nad którą będziemy musieli więcej pomyśleć.

Aby nasze recenzje książek były dla kogoś przydatne, warto napisać je w sposób poprawny. Najważniejszą kwestią jest, aby nie udzielać zbyt wielu informacji, które nie są konieczne do zaciekawienia odbiorcy. Jeśli podamy zbyt wiele wątków lub zdradzimy całą fabułę, sięgnięcie po książkę nie będzie już miało dla kogoś większego sensu. Podczas pisania recenzji powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na język jakim jest napisana, a także przedstawienie bohaterów czy konkretnych wątków. Piszmy recenzje takie, jakie sami chcielibyśmy czytać. Świetne recenzje znajdują się na portalu: https://nakanapie.pl/recenzje.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 14.01.2020 01:34:34)

Podlinkuj wpis: