Rehabilitacja Wrocław

Rehabilitacja Wrocław

Przyczyn spadku śmiertelności z powodu raka piersi można doszukiwać się zarówno w propagowaniu profilaktyki, szerzeniu wiedzy nt. choroby jak i w rozwoju medycyny i modyfikacji sposobów leczenia nowotworów – nowoczesna rehabilitacja . Międzynarodowy program skriningowy, oparty na badaniu mammograficznym, wdrożony także w Polsce i obejmujący kobiety w wieku ryzyka, pozwolił zmniejszyć umieralność z powodu raka piersi o 20%. Ewolucja medycyny: wdrażanie nowych leków podczas chemioterapii oraz stosowanie różnych wariantów leczenia operacyjnego, w połączeniu z radioterapią, zmniejszyła ryzyko zgonu po zachorowaniu. Nowe metody stosowane w trakcie leczenia oraz wczesna i systematycznie stosowana rehabilitacja, zdecydowanie polepszyły jakość życia kobiet po zakończonym leczeniu nowotworu.

Profilaktyka pierwotna to szereg czynności, które należy podjąć w celu uniknięcia zachorowania. W przypadku nowotworu piersi brak dostatecznie określonego podłoża zachorowania, ogranicza możliwości profilaktyki. W miarę możliwości można jednak wyeliminować czynniki ryzyka.

Elementem codziennego życia, który można zmodyfikować jest również dieta. Udokumentowano iż, zmniejszenie podaży tłuszczów zwierzęcych do organizmu, a zwiększenie antyoksydantów i fitozwiązków zawartych w owocach i warzywach przynosi korzystne efekty, dołączając dodatkowo wykluczenie spożywania alkoholu. Ponadto chcąc uniknąć zachorowania, pamiętać należy o aktywności fizycznej i poświecić jej min. kilku godzin tygodniowo. Pozytywne byłoby uniknięcie stosowania HTZ i hormonalnych leków antykoncepcyjnych.

W trakcie oraz zaraz po leczeniu nowotworu piersi powinna być wdrożona rehabilitacja, która w tym przypadku jest procesem złożonym. Liczy się nie tylko fizyczny powrót do pełnej sprawności ale także przywrócenie równowagi psychicznej.


Ocena: 4,5/5 (4 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 51.1161001, Długość geograficzna: 17.0601547

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 38 (ostatnio: 18.11.2017 11:48:31)
  • yahoo: 10 (ostatnio: 29.12.2017 05:05:22)

Podlinkuj wpis: