Sól kamienna

Sól kamienna

Różnorodność produktów na rynku obecnie jest ogromna. Odnosi się to również odnośnie soli. Na półkach sklepowych możemy odnaleźć rodzaje takie jak: sól kamienna, morska, jodowana i niejodowana. Rodzi się więc pytanie, którą sól powinniśmy wybrać? Czy powinniśmy w ogóle spożywać sól?

Za co odpowiada naturalna nieprzetworzona sól?

Sól kamienna czy himalajska – niezależnie, którą będziemy używać sól jest niezbędna do życia. Opowiada ona za mnóstwo procesów biologicznych. Możemy wymienić takie jak równowaga osmotyczna, reguluje ilość wody wewnątrzkomórkowej i zewnątrzkomórkowej. Co ważniejsze stanowi ona składnik osocza krwi, limfy oraz płynu owodniowego. Jej kolejną rolą jest regulowanie ciśnienia we krwi.

Sól kamienna – skutki niedoborów

W momencie, gdy w naszym organizmie jest niedobór soli może on powodować negatywne skutki. Może to powodować zaburzenie gospodarki wodno-eletrolitowej organizmu. To może skutkować obrzękiem mózgu i problemami z oddychaniem. Woda zbiera się w naszym organizmie. Co może ją powodować ? Nadmierny wysiłek i nie prawidłowe nawadnianie oraz niedoczynność tarczycy. Jej znaczny spadek poniżej normy 110mmol/l w organizmie może bezpośrednio zagrażać życiu i zdrowiu człowieka.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 4 (ostatnio: 19.09.2019 16:36:13)

Podlinkuj wpis: