Stomatolog konin

Stomatolog konin

Próchnica zębów to choroba, która dotyka dużą liczbę naszego społeczeństwa. Zmagają się z nią najmłodsi, ale również ci starsi. Powstaje wskutek bakterii, które wytwarzają kwasy w płytce nazębnej z pochodzących z żywności cukrów.

Paciorkowce są odpowiedzialne za rozwój próchnicy. Powodują powstawanie płytki nazębnej co umożliwia bakterią działanie. Niezbędne do tego procesu są oczywiście cukry występujące w różnych pokarmach, przyczyniające się do szybszego metabolizmu. Jak radzić sobie z próchnicą i jak zminimalizować jej występowanie?

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na obniżenie występowania tego schorzenia są regularne szczotkowania zębów. Dwa trzy razy dziennie , na pewno wieczorem i rano, aby bakteria które się nagromadzą zostały usunięte. Istotna jest także długość mycia zębów – od 2- 3 minut to konieczność, wynikająca z analiz i doświadczenia ekspertów, tylko w takim czasie możemy dobrze wyczyścić zęby i pozwolić zadziałać substancjom obecnym w paście. Niezwykle ważne jest też korzystanie z nici dentystycznych pozwalających usunąć największe pozostałości pokarmu i odsłonić dziąsła i zęby celem wypłukania bakterii. Wskazane jest także stosowanie płynu do płukania ust, który ma właściwości antybakteryjne i odświeżające i redukujące osadzanie kamienia.

Nie można także odpuszczać wizyt u dentysty. Jak wiemy wizyty powinny odbywać się 2 razy do roku. Tylko wtedy stomatolog może w porę zareagować na dziejące się w naszych zębach złe rzeczy i odpowiednio wdrożyć leczenie i zmienić chociażby sposób szczotkowania zębów. Niestety zbyt rzadko jest to nasz cel wizyty, co widać w społeczeństwie, które udaje się do gabinetu w ostateczności.

Sprawdź jeszcze: dentysta-stomatolog.konin.pl


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 22.09.2018 20:23:02)

Podlinkuj wpis: