Suplementacja sportowa

Suplementacja sportowa

Suplementacja jest niezwykle istotna w sporcie. Wiele osób i to nie tylko początkujących nie przywiązuje do niej uwagi bądź stosuje ją w niewłaściwy sposób, często nieświadomie. Bardzo ważne jest aby nasza suplementacja sportowa była zbilansowana i odpowiednio dobrana nie tylko do naszych treningów ale także do indywidualnych potrzeb naszego ciała.

Błędy w suplementacji sportowej

Na początek wyjaśnijmy jedną najważniejszą rzecz – więcej nie znaczy lepiej. Zbyt duże ilości nie sprawdzą się gdyż nasze ciało nie będzie potrzebować, lub nie będzie wstanie wykorzystać zwiększonej dawki. Również zbyt długie stosowanie jednej substancji może spowodować zmniejszenie się wrażliwości receptorów organizmu co zmniejsza efektywność. Brak cykliczności również jest błędem.

Jak stosować suplementy

Przede wszystkim musimy ustalić sobie cel naszej suplementacji sportowej. Zwiększenie masy, schudnąć, poprawić ogólną kondycję i sprawność – do każdego z tych celów należy dobrać odpowiedni suplement.Zaplanuj również kiedy dany suplement zażyć – jedne zalecane są przed treningiem, inne po a jeszcze inne przed snem.Czytaj i weryfikuj etykiety aby mieć pewność co do dawkowania, jak i czy dany suplement jest odpowiedni dla Ciebie. Musisz mocno uważać na różne chwyty marketingowe niektórych producentów.Więcej informacji o suplementacja sportowa.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 1 (ostatnio: 21.04.2018 07:10:43)

Podlinkuj wpis: