Transport pasz

Transport pasz

Transport pasz to bardzo ważny segment przemysłu rolno-spożywczego. W naszej kulturze i w naszym kraju spożywa się nieproporcjonalnie duże ilości mięsa. Pochodzi ono zazwyczaj z hodowli ekstensywnych. Wielkopowierzchniowe hodowle specjalizują się zazwyczaj w jednej, maksymalnie kilku produktach spożywczych, jakie produkują. Właściciele farm hodowlanych nie prowadzą własnych upraw zbóż, gdyż wymagałoby to od nich innego sprzętu, dodatkowych powierzchni magazynowych oraz inwestycji w inny profil gospodarstwa.

Aby jednak zapewnić odpowiednie warunki dla swojej trzody chlewnej, muszą zapewnić im pożywienie. I tu na scenę wjeżdża firma Stando, realizując transport pasz zbożowych i innych na terenie całego kraju. Dzięki temu zarówno rolnicy uprawiający zboża nie muszą niepokoić się o zorganizowanie logistyki związanej z rozdystrybuowaniem swoich plonów, a hodowcy trzody chlewnej bądź bydła mają zapewniony stały transport pasz na potrzeby swoich hodowli.

Taka organizacja rynku rolno-spożywczego jest optymalna i pozwala rolnikom na realne oszczędności na cenie produkcji kilograma mięsa. Oczywiście, w całym procesie istotny jest szybki i sprawny transport pasz. Dla konsumentów jest to również odczuwalne, ponieważ dzięki temu możemy cieszyć się relatywnie niskimi cenami mięs, wędlin i inny produktów spożywczych pochodzenia zwierzęcego.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 19.08.2019 06:51:31)

Podlinkuj wpis: