Ubranka niemowlęce

Ubranka niemowlęce

Kilka lat temu niewiele osób zwracało uwagę na to czy ubranka dla dziecka są zdrowe. Ostatecznie termin użytkowania pary bucików przez malucha to tylko niewiele miesięcy, więc nie ma sensu przejmować się tym zagadnieniem. Ważne by bucik był ładny i w miarę tani. Tylko rodzice dzieci które miały problemy z wadami ortopedycznymi zajmowali się bezpieczeństwem bucików.

Teraz świadomość powagi zagadnienia bezpieczeństwa bucików rośnie. Jest to również związane z kontrolą rynku przez instytucje europejskie. Głównie dotyczy to szkodliwości surowców wykorzystywanych do produkcji bucików, oraz odzieży.

Buciki dla dzieci są wykonywane ze skór i tworzyw sztucznych przy wykorzystaniu przeróżnych substancji. Cześć z nich została zidentyfikowana jako środki szkodliwe i została zakazana. Niestety przepisy ograniczające użycie substancji szkodliwych nie obowiązują we wszystkich krajach. Z tego powodu zdarza się, że w sklepach pojawiają się buciki które mogą być niebezpieczne dla ludzi.

Odrębnym zagadnieniem jest odpowiednia budowa obuwia dla dzieci. Młode stópki dzieci rozwijają się i złe uformowanie butów może powodować powstanie wad rozwojowych. W związku z tym należy sprawdzać przy zakupie czy buciki mają certyfikaty bezpieczeństwa dzieci.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 42 (ostatnio: 04.07.2018 22:01:55)
  • yahoo: 15 (ostatnio: 12.02.2018 00:47:41)

Podlinkuj wpis: