Wpływ kotłów grzewczych na ekologię

Wpływ kotłów grzewczych na ekologię

Smog stał się przekleństwem większości polskich dużych miast. Zwłaszcza cierpią z jego powodu Kraków i jego okolice, Katowice, Wadowice i inne. Duży wpływ na zanieczyszczenia powietrza i ekologię ma jakość używanych przez mieszkańców kotłów grzewczych oraz paliwa, jakim w nim palą.

Warto więc zwiększać ludzką świadomość, aby zdecydowali się na kotły klasy 5. Od 1 października 2017 roku, kiedy weszła w ruch ustawa normująca między innymi przepisy na temat kotłów grzewczych, powinniśmy bardziej zainteresować się tematem. Klasa 5 bowiem za kilka lat stanie się nakazaną normą.

I bardzo dobrze! Kotły grzewcze mają ogromny wpływ na ekologię, dlatego im lepsza ich jakość tym lepiej dla powietrza, którym oddychamy. Warto więc dowiedzieć się więcej na temat kotłów klasy 5. Posiadają one najniższą emisję CO (z pieców dostępnych na polskim rynku) oraz charakteryzują się bardzo dużą sprawnością cieplną. Poza tym, pali się w nich zwykle dobrym opałem, takim jak pellet czy dobrej jakości węgle o odpowiedniej wielkości i składzie. Wszystko to owocuje zdrowszym powietrzem. A jak wiemy, zmiany na świecie zaczyna się od siebie – dlatego tak ważne jest, żebyśmy wymieniali nasze kotły na te przyjazne środowisku.

Sprawdź artykuł: wpływ kotłów grzewczych na ekologie na naszym blogu i dowiedz się więcej!


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 23.06.2018 04:07:28)
  • yahoo: 2 (ostatnio: 01.02.2018 15:49:51)

Podlinkuj wpis: