Wycieraczki samochodowe

Wycieraczki samochodowe

Wydawać by się mogło, że wycieraczki samochodowe to drobny, właściwie nieistotny szczegół. Nic bardziej mylnego. Ile razy mamy do czynienia z sytuacją, w której podczas burzy, wycieraczki nie zbierają całej wody z przedniej szyby, a my wykręcamy głowę na wszystkie strony, byle tylko cokolwiek zobaczyć? Ten element samochodu znacząco wpływa na nasze bezpieczeństwo na drodze – od nich zależy dobra widoczność, mają pomagać, a nie zaburzać naszą ocenę sytuacji na trasie.

Wycieraczki samochodowe powinny być odpowiednio dobrane do modelu naszego auta. Powinny być dopasowane i mocno dociśnięte do szyby. W dzisiejszych czasach mamy dostęp do wielu różnorodnych modeli wycieraczek, a dobranie odpowiedniego rodzaju do samochodu nie powinno stanowić dużej trudności: mamy do wyboru standardowe przegubowe (podparte są stelażem z przegubem) lub aerodynamiczne, które powodują mniejszy opór powietrza. Te drugie są jednak zazwyczaj zdecydowanie droższe od tych tradycyjnych. Ich wybór również może być nieco bardziej problematyczny, jednak odpowiednie stosowanie się do zaleceń producenta powinno ułatwić sprawę.

Należy pamiętać, że wycieraczki samochodowe to kwestia naszego bezpieczeństwa, trzeba więc regularnie je wymieniać, by nie stanowiły zagrożenia dla życia.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 17 (ostatnio: 30.04.2019 17:27:21)

Podlinkuj wpis: