Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy

Kompletujesz swoją apteczkę pierwszej pomocy i zastanawiasz się co powinieneś kupić? Jak powinno wyglądać profesjonalne wyposażenie apteczki pierwszej pomocy? W poniższym wpisie znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy tak, aby znajdowały się w niej wszystkie niezbędne akcesoria do opatrywania ran oraz udzielania pomocy osobom poszkodowanym to trudne zadanie. Wybór różnego rodzaju opatrunków i narzędzi jest ogromny. Co zatem należy wybrać, aby niczego w naszej apteczce nie brakowało?

W dobrze zaopatrzonej apteczce pierwszej pomocy nie może zabraknąć przede wszystkim plastrów i opatrunków. Powinniśmy zakupić różne rodzaje plastrów, np. na opuszki palców oraz plastry z opatrunkiem o różnych rozmiarach. Jeżeli chodzi o opatrunki indywidualne również powinniśmy zainwestować w co najmniej 4 różne rozmiary. Warto zakupić również chustę opatrunkowa, przylepiec, kompres, opaski elastyczne, nożyczki, rękawice winylowe, czyli wszystko to, co na pewno przyda nam się podczas zakładania opatrunku na rany. Oprócz tego, w każdej apteczce powinny również znaleźć się instrukcja udzielania pierwszej pomocy oraz ustnik do sztucznego oddychania.

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy to ważne zadanie i nie powinniśmy tego odkładać na później. Warto poświęcić trochę czasu i dobrze zaopatrzyć swoją apteczkę.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 18.04.2019 07:32:14)

Podlinkuj wpis: