Zakaz handlu – kalendarz, zobacz kiedy nie zrobisz zakupów

Zakaz handlu - kalendarz, zobacz kiedy nie zrobisz zakupów

Nowa ustawa zakazująca handlu w niedzielę wbija nóż w plecy wszystkim przyjaciółkom, fanom shoppingu, i klientom, którzy w ten dzień uwielbiają robić zakupy – bo w końcu jest dniem wolnym dla nas – ale niestety nie dla pracowników, którzy muszą nas obsłużyć i nabić towar na kasę. Ustawa jeszcze nie odbiła piętna – bo mamy dopiero luty – ale już pojawiają się głosy pracodawców, którzy chcą przepisy ominąć. Oj bardzo są kreatywni – jedni chcą wydłużyć czas pracy w sobotę – aż do 24 i w poniedziałek od 00:01, jeszcze inni planują wprowadzenie sklepów bezobsługowych lub nie prowadzących sprzedaży – taki sklep może działać, zakaz obejmuje przecież zakaz handlu, a zakup ma być dokonywany na stronie internetowej – pomoże nam w tym oczywiście nikt inny jak pracownik. Na marne poszły zabiegi pracodawców o pomyśle dotyczącym podwyższenia stawki nawet do 2,5 krotności normalnej stawki dziennej, za pracę w niedzielę. Będziemy więc mogli odpoczywać i delektować się czasem spędzonym z rodziną.

Począwszy od marca 2018 roku, zakupów nie zrobimy w dwie niedziele – 11 i 18. Kwiecień przepowie to co będzie się działo w 2020 roku – czyli zamknięte sklepy w każda niedzielę miesiąca. Wszystkie niedziele będą zakazane dla handlu w tym miesiącu. Maj to dwa wyłączone dni 13 i 20, czerwiec 10 i 17, lipiec to już 3 niedziele, kiedy nie zrobimy zakupów – 8,15 i 22, w sierpniu sytuacja wróci do normy – dwie niedziele bez sprzedaży 12 i 19, we wrześniu z kolei 3 niedziele – 9, 16 i 23, w październiku dwie niedziele – 14 i 21, tak samo w listopadzie – 11 i 18. W grudniu zakupów nie zrobimy tylko w dniu 9-tego. W 2019 roku sklepy będą mogły być czynne tylko w 1 niedzielę miesiąca, w 2020 roku każda z niedziel ma być zakazana.

Istnieje oczywiście pewna grupa, która spod zakazu będzie wyłączona – to apteki, punkty gastronomiczne, piekarnie i stacje benzynowe. Tam zakupy będą dozwolone. Czy projekt okaże się strzałem w dziesiątkę, czy może w przysłowiowe kolano? Wszystko okaże się w najbliższym czasie.

Kalendarz tutaj: otwartesklepy.info


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 6 (ostatnio: 07.09.2018 13:21:14)

Podlinkuj wpis: